Inteligentne miasta nie tylko dla największych, czyli X. Smart City Forum

18 i 19 września 2019 r. w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, odbędzie się X. jubileuszowa edycja Smart City Forum. Kongres już od 5 lat zrzesza przedstawicieli administracji publicznej, sektora dostawców innowacyjnych usług oraz ekspertów w dziedzinie Smart City.

Zbliżająca się X. edycja Smart City Forum jest odpowiedzią na ewolucje inteligentnych miast w Polsce. Podczas 2 dni kongresu uczestnicy będą mieli szansę na zapoznanie się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kwestii smart city.  Agenda wydarzenia zbudowana została w taki sposób, aby przekazać ideę smart city do wszystkich ośrodków miejskich i umożliwić im zarządzanie miastami w sposób ekologiczny, nowoczesny, efektywny i oszczędny niezależnie od rozmiaru czy liczby mieszkańców. Pokazane zostaną sposoby implementacji strategii smart city, które można adaptować do lokalnej specyfiki i skali. Debaty z udziałem przedstawicieli administracji samorządowej, ekspertów oraz przedstawicieli biznesów przybliżą aktualne wyzwania, oraz sukcesy poszczególnych miast. Prelegenci przedstawią także praktyczne strategie oraz rozwiązania w postaci praktycznych case studies. Poszczególne tematy zostaną rozwinięte podczas dynamicznej sesji round tables. Dyskusje prowadzone w  wąskim gronie z udziałem ekspertów stanowią doskonałą okazję do networkingu.

W tym roku będę miał przyjemność prowadzić dwie sesje (a być może coś jeszcze ;-)):

 • Przyjazne Miasta (panel inauguracyjny), z udziałem przedstawicieli Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Białegostoku, Opola, Olsztyna, Słupska czy Zakopanego. Podczas dyskusji poruszymy takie zagadnienia jak:
  • transfer dobrych praktyk jako narzędzie rozwoju lokalnego i regionalnego miast
  • rola miasta jako katalizatora współpracy różnych środowisk wokół innowacji
  • innowacje a bariery mentalne – w jaki sposób budować świadomość użytkowników?
  • planowanie przestrzenne – dzielnice innowacji – stan prawny, tworzenie i udostępnianie danych
  • odzyskiwanie i ożywianie przestrzeni miejskich – rewitalizacja (wraz z monitoringiem i ewaluacją) w oparciu
   o rzeczywiste dane
  • współpraca na linii samorząd–uczelnie–biznes
 • Otwarte dane miejskie z udziałem przedstawicieli m.in.: Warszawy, Gdynii, Wałbrzycha, Przemyśla i fundacji E-Państwo.

Smart City Forum jest platformą wymiany doświadczeń, zaprezentowania najnowszych rozwiązań z zakresu smart city oraz sposobów implementacji i dobrych praktyk. Agenda wydarzenia została ukształtowana przez Radę Programową pod przewodnictwem. Macieja Bluja, eksperta w dziedzinie rozwiązań smart city, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia w latach 2007 – 2018. W dyskusjach uczestniczyli m.in.:

 • Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
 • Kordian Kolbiarz, Burmistrz Miasta Nysy
 • Jerzy Muzyk, Wiceprezydent Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju
 • Artur Szymczyk Wiceprezydent Miasta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju
 • Artur Tusiński, Burmistrz Miasta Podkowa Leśna

Smart City Forum to platforma spotkań między biznesem i samorządami. Mamy tutaj reprezentantów start-upów, dużych firm, dużych miast, małych i średnich firm-wszystkich uczestników czegoś, co nazywamy smart city. Jest to idea, która dopiero nabiera rozpędu, wymaga wsparcia, promocji, networkingu i tłumaczenia. Smart City Forum jest świetnym miejscem do tego, żeby ci wszyscy ludzie się spotkali, wyjaśnili sobie, jak rozumieją tę ideę i zastanowili się, co mogą zrobić wspólnie. – mówi Bartłomiej Pawlak, Wiceprezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju.

Smart City Forum jest konferencją, którą skupia się na konkretnych rozwiązaniach, które można przełożyć na każde miasto w Polsce. Pokazuje przykłady miast elastycznych, które zwiększają świadomość mieszkańców i ich zaangażowanie w życie miejskie. Nadchodząca jubileuszowa edycja jest wydarzeniem, którego nie można przegapić.

Główny partnerem medialnym SCF jest blog www.smartcity-expert.eu. 

UWAGA KONKURS! Dla czytelników smartcity-expert.eu mam do wygrania jest 5 darmowych wejściówek. Wystarczy w komentarzu w poście na Facebooku (poniżej) napisać jakie tematy powinienem poruszyć na blogu? Autorzy najbardziej inspirujących i najciekawszych propozycji otrzymają kody rabatowe 🙂 


Czas na zgłaszanie propozycji mija 08.09.2019 do północy!

Już za niecałe dwa tygodnie X edycja Smart City Forum – jedno z najważniejszym spotkań samorządu, biznesu i ekspertów…

Opublikowany przez smartcity-expert.eu – blog o miastach prawdziwie inteligentnych Środa, 4 września 2019

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.