WROCŁAW CITY TRENDS 2018: forum wymiany wiedzy i inspiracji

Odpowiedzialność, to motyw przewodni pierwszej edycji Wrocław City Trends. Jak zmieniają się miasta i ich mieszkańcy? M.in. na ten temat odbędą się dyskusje. Uczestnicy będą również wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań dla miast przyszłości. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 11 maja w Hali Stulecia – miejsca, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością.

Założeniem spotkania jest analityczne spojrzenie na rozwój miasta jako całości. Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w konferencji, w której wymiana doświadczeń i idea spotyka się z realizacją, a także ma realne znaczenie w budowaniu wizerunku swojego regionu.

Wrocław dzieli się własnym doświadczeniem (od Euro 2012, przez ESK 2016, po TWG 2017 i starania o tytuł Zielonej Stolicy Europy) i chce podyskutować o najlepszych praktykach innych miast. Całe wydarzenie ma trzy główne linie tematyczne:

LUDZIE Jak angażować mieszkańców i turystów w lokalne akcje, wydarzenia i inicjatywy?

MIASTO Jak skutecznie zmieniać na lepsze współczesne miasta, metropolie oraz regiony?

TRENDY Jakich narzędzi używać do efektywnej komunikacji online i offline?

Tematyka poszczególnych wystąpień jest bezpośrednio związana z kompetencjami miejskich instytucji oraz jednostek dbających o komunikację wewnętrzną jak i zewnętrzną. Skierowana do ludzi kreujących przestrzeń miast z którymi się utożsamiają. Do udziału w konferencji zaproszeni są mieszkańcy, środowisko branżowe, a przede wszystkim Ci, którym potrzebna jest wiedza dotycząca rozwoju, planowania, współpracy, narzędzi i ewaluacji podejmowanych działań.

Jak więc wykorzystać fenomen społeczny – kapitał twórczy – w przestrzeni miasta? Świadomość innowacji i zrównoważonego rozwoju gwarantuje lepszą eksploatację miejsca, w którym żyjemy. Miasta stają się największymi producentem i konsumentem energii. Producentem energii społecznej – zapewnia Rafał Dutkiewicz, Prezydent miasta Wrocław.

W trakcie konferencji odbędą się również dyskusje o tym jak crowdfunding i dziennikarstwo obywatelskie mogą zmienić nasze miasta, jak angażować mieszkańców i turystów korzystając z monitoringu mediów społecznościowych. Jak projektować przestrzeń przyjazną dla mieszkańców oraz jak tworzyć dobre środowisko przy wspieraniu lokalnych produktów i inicjatyw. Wspólnie poszukajmy odpowiedzi na pytanie – dlaczego ludzie, spójna identyfikacja, tożsamość i wizerunek składają się na silną markę miasta – przyszłości.

Zwieńczeniem wieczoru będzie Silent disco w podcieniu oraz holu Afrykarium.

 

Udział w konferencji jest darmowy po dokonaniu uprzedniej rejestracji na stronie.

Kontakt dla mediów: Marcin Czarniak tel.: 604 630 320 e-mail: wroclaw@citytrends.pl