16 i 17 czerwca odbędzie się już II edycja maratonu programistycznego Hackathon City Coders Płock organizowanego przez Urząd Miasta Płock.

Hackathon City Coders Płock, to wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie dla wszystkich entuzjastów nowych technologii, którzy chcą mieć realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

Urząd Miasta Płock, udostępniając otwarte bazy danych, daje uczestnikom unikalną możliwość stworzenia mobilnych rozwiązań, które mają szansę przynieść poprawę jakości życia mieszkańców w jednej z dziedzin, na których skupia się tegoroczna edycja:

  • Mobilność
  • Bezpieczeństwo
  • Przedsiębiorczość

Podczas 40-godzinnego maratonu 3-osobowe zespoły złożone z pasjonatów programowania, analityków i grafików będą pracować nad autorskimi pomysłami, których urzeczywistnieniem będą użyteczne dla Płocka i jego mieszkańców aplikacje mobilne i webowe, wdrożone następnie przez Urząd Miasta. W Hackathon City Coders Płock może wziąć udział każdy pasjonat programowania, dlatego organizatorzy i partnerzy zadbali o obecność mentorów, którzy przez cały czas trwania maratonu, wspierać będą uczestników swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem z obszaru nowych technologii, rozwiązań smart cities i biznesu.

Hackathon City Coders Płock jest również dla uczestników znakomitą okazją do zaprezentowania swoich możliwości przed firmami poszukującymi utalentowanych pracowników.

Celem Hackathonu jest również budowanie świadomości firm z branży IT na temat Płocka, jako miasta inwestującego w potencjał swoich mieszkańców. Miasta, które myśli strategicznie o swoim rozwoju i jest otwarte na nowe pomysły.

Kiedy? 16.06.2018 godzina 8:30 – 17.06.2018 godzina 18:30

Gdzie? Dom Technika, ul. Kazimierza Wielkiego 41, 09-400 Płock

Koszty uczestnictwa? Uczestnictwo jest bezpłatne!

Nagrody? Wysokiej klasy sprzęt, w tym sprzęt komputerowy.

 

Partnerem medialnym hackathonu jest blog smartcity-expert.eu.

ORGANIZATORZY

PARTNERZY GŁÓWNI

PARTNERZY

OBSŁUGA PRAWNA HACKATHONU