Forum Technologii w Transporcie po raz trzeci w Warszawie

Integrowanie prywatnych operatorów systemów mobilności z transportem miejskim, płatności bezgotówkowe, wspólny bilet kolejowy i inwestycje w modernizację dworców – to tylko niektóre wątki, które zostaną poruszone podczas trzeciej edycji Forum Technologii w Transporcie. To największe w roku wydarzenie dedykowane innowacyjnym rozwiązaniom poprawiającym komfort pasażera w transporcie zbiorowym odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie.

Podczas Forum poruszony zostanie temat Mobility as a Service i tego jak można zmienić ofertę wielu różnych przewoźników w jedną usługę dla pasażera. W debacie na ten temat wezmą udział m.in.: Michał Leman, Dyrektor Zarządzający Flixbus; Krzysztof Moczulski, Dyrektor Biura Produktu w PLL LOT; Paweł Pudłowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Adam Jędrzejewski z organizacji Mobilne Miasto i Grzegorz Stawowy, Prezes Kolei Małopolskich.

O płatnościach bezgotówkowych w transporcie zbiorowym rozmawiać będą: Grzegorz Malec, Dyrektor ZTM w Lublinie; Ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego Bartosz Mazur oraz przedstawiciele Miasta Łodzi oraz Visa.

Od shared mobility po dworce kolejowe

Na Forum odbędą się także debaty „Rola technologii w dostępie do usług współdzielonej mobilności. W drodze od rozwiązania niszowego do masowego”, „Czy jest szansa na jeden bilet dla kolejowych przewozów pasażerskich?”, „Nowoczesny dworzec, czyli jak skutecznie integrować kolej, transport miejski, dalekobieżne przewozy autobusowe i transport indywidualny?”. Nie zabraknie też gości zagranicznych. O tym jak Polska wypadła na tle innych krajów Europy w badaniu European New Mobility Survey 2018 opowie Egbert Huenewaldt, Dyrektor Zarządzający niemieckiej firmy Green Business Development.

– Tegoroczne Forum poruszy bardzo szerokie spektrum nowoczesnych rozwiązań technologicznych na potrzeby transportu. Jak zwykle w centrum będzie jednak pasażer i wszystkie omawiane wątki sprowadzać się będą do tego jak poprawić jego doświadczenie podróży, czy to podczas jazdy pociągiem, autobusem czy innym środkiem komunikacji zbiorowej – mówi Jędrzej Puzyński, Dyrektor programowy w Zespole Doradców Gospodarczych TOR, który jest organizatorem wydarzenia.

Pełen program III Forum Technologii w Transporcie dostępny jest na stronie TOR-Konferencje.pl.

Przedstawiciele urzędów centralnych i samorządowych, przewoźnicy oraz organizatorzy transportu publicznego mogą wziąć udział w konferencji nieodpłatnie.