Według prognoz IDC, w ciągu najbliższych 4 lat cyfrowa gospodarka będzie generowała już przynajmniej 50% wartości światowego PKB. Nastąpi szybki rozwój:

  • chmury obliczeniowej,
  • sztucznej inteligencji,
  • technologii blockchain,
  • API
  • agile

oraz wzrost liczby programistów nie posiadających kompetencji technicznych. Paradoksalnie, mimo, że digitalizacja jest dla firm koniecznością, to będzie im coraz trudniej odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości. O ich rynkowej pozycji zdecydują najbliższe 3 lata.

Więcej o prognozach IDC, będą mogli się Państwo dowiedzieć podczas kolejnej edycji konferencji IDC Predictions 2018, która odbędzie 21 marca w Warszawie w hotelu Double Tree by Hilton.

Program konferencji został przygotowany przez analityków IDC wspólnie z wyjątkową radą ekspertów. W ramach czterech bloków tematycznych Smart, Cognitive, Decentralized i Human Future dowiedzą się Państwo o najnowszych badaniach dotyczących przetwarzania emocji, uczeniu maszynowym oraz jego szerokim zastosowaniu, a także o botach i robotach humanoidalnych. Opowiemy jak robić badania użyteczne dla projektów Customer Experience, a także o technologiach transakcyjnych w cyfryzacji, ich roli i znaczeniu w procesach cyfryzacji. Naszymi prelegentami będą: Aleksandra Przegalińska, Koźmiński; Przemysław Zakrzewski GE; Magda Borowik z Ministerstwa Cyfryzacji czy Dawid Żołądecki z Grupy Aviva.

Blog smartcity-expert.eu jest partnerem wydarzenia.