Nowe oblicze miast podczas 9. Smart City Forum

Przedstawiciele administracji publicznej, dostawcy nowoczesnych, technologicznych rozwiązań oraz reprezentanci biznesu spotykają się 27-28 marca do Warszawy, aby przez dwa dni wspólnie rozmawiać o przyszłości polskich miast. Wszystko oczywiście dzięki 9. Smart City Forum, który odbywa się w tym terminie w The Westin Warsaw Hotel. Kongres już od lat przyciąga największe autorytety i wybitnych ekspertów rynku smart city, po to by razem zastanowić się nad wdrażaniem nowoczesnych technologii w miastach, w kontekście jakości życia i poczucia zadowolenia mieszkańców.

Smart Citizen

Każdy z Włodarzy miast chce stworzyć inteligentne, nowoczesne miasto, które będzie pionierem pod względem wdrażania zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Warto jednak pamiętać, aby w tym wszystkim nie zapomnieć o mieszkańcach. Próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak wprowadzać zmiany w zgodzie z obywatelami, podejmie 9. edycja Smart City Forum. Debaty i prezentacje będą poruszały temat mieszkańca i jego roli w tworzeniu strategii nowoczesnego miasta. Z całą pewnością nie zabraknie kwestii bezpieczeństwa. Cyfryzacja, digitalizacja i wprowadzenie sztucznej inteligencji prócz wielu zalet, przynosi też pewne zagrożenia. Zmiany wprowadzane do miast muszą iść w zgodzie z prywatnością i komfortem obywateli. Patrząc na mnogość rozwiązań z zakresu Smart City, trzeba pamiętać również o funkcjonalności. Koniecznością staje się integracja rozwiązań, aby mieszkaniec mógł intuicyjnie i z większą łatwością korzystać z możliwości, które są dla niego dostępne. Jeśli mowa o aspekcie ludzkim, to nie może zabraknąć tematu płatności publicznych czy też zarządzania strefami płatnego parkowania. Rozwiązania przedstawiane na Kongresie będą dotyczyć rzeczywistych problemów, z którymi stykają się mieszkańcy na co dzień.

Smart City dla każdego

To, że wizja inteligentnego miasta nie dotyczy jedynie wielkich aglomeracji, wiadomo już od dawna. Miasta do 20 tys. mieszkańców mają duży potencjał, aby się rozwijać. Podobnie jak małe firmy, w zestawieniu z wielką korporacją –  niewielkie miasta są w stanie w bardzo szybkim tempie wdrożyć nowe rozwiązania. Muszą jedynie znać trendy i poznać gotowe projekty, które wprowadzą w swoim otoczeniu. Naprzeciw temu wychodzi 9. edycja Smart City Forum. To tutaj podczas dwóch dni merytorycznych i żywych dyskusji, można dowiedzieć się jak funkcjonują miasta pod okiem samorządów, czego oczekują mieszkańcy i co do zaproponowania mają firmy czy start-upy. W trakcie spotkania specjaliści dyskutują o najefektywniejszych modelach realizacji określonych inwestycji. Odpowiadają także na pytania dotyczące źródeł pozyskiwania środków finansowych na wcielenie w życie interesujących pomysłów. Jest to konkretna dawka wiedzy, która realnie przybliża miasta do stania się Smart City.

Jesienna edycja Smart City Forum okazała się wielkim sukcesem. W gorącym okresie wyborów samorządowych, przedstawiciele polskich miast opowiadali o swoich osiągnięciach, planach oraz wizji na rozwój. – Smart City Forum to jest właśnie takie miejsce, gdzie można porozmawiać z innymi samorządowcami, można poznać perspektywę przedsiębiorców i firm i wspólnie zastanowić się nad tym, jakie rozwiązania musimy wdrażać, żeby podnosić jakość życia, żeby żyło nam się wszystkim coraz lepiej. – sądzi Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Miasta Gdyni ds. jakości życia.

Konkurs Smart City

Zwieńczeniem pierwszego dnia Smart City Forum będzie Wielka Gala Smart City. Podczas jej trwania nagradzani są laureaci Konkursu Smart City, w następujących kategoriach:

  • Człowiek Roku
  • Smart City do 100 tys. Mieszkańców
  • Smart City od 100 do 500 tys. Mieszkańców
  • Smart City powyżej 500 tys. Mieszkańców
  • Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution

Konkurs Smart City ma na celu popularyzację osobowości i przedsięwzięć, które w znaczący sposób przyczyniły się do promocji rozwiązań, służących budowie inteligentnych miast w Polsce, oraz miast realizujących tę ideę. Wyróżnienia skierowane są zarówno do przedstawicieli sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez realizowane projekty, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zarządzania, przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat Smart City Forum można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.smartcityforum.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

Blog Smart City Expert jest strategicznym partnerem medialnym wydarzenia, a ja będę miał przyjemność moderować jedną z debat. Do zobaczenia!

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego wpisz kod „EXPERT”, a otrzymasz – 20% rabatu na zakup uczestnictwa w Kongresie. Oferta ważna do dnia 27 marca br., Nie łączy się z innymi promocjami i dotyczy przedstawicieli biznesu.