Jak zaangażować społeczeństwo w budowanie reputacji samorządu? Jak technologie mogą wspierać działania samorządów? Troska o dobro wspólne budują lokalność, a aktywność i inicjatywa cechują odpowiedzialnych mieszkańców dbających o swoje otoczenie. Chęć ich podejmowania jednak często odbiera ograniczony kontakt z odpowiednimi służbami.  

W odpowiedzi na powyższe potrzeby powstała platforma Zglos24.pl, która umożliwia społeczną partycypację za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Zglos24.pl jest systemem będącym częścią Antykryzysowej Platformy Rozwiązań Technologicznych Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zgłos24.pl – mieszkaniec zgłasza, system analizuje, służby reagują

Dbanie o otaczającą przestrzeń staje się coraz prostsze dzięki zaawansowanej technologii jaką wprowadziła firma GISPartner, działająca na polskim rynku IT już 17 lat. Przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne za Geoportal Krajowy, Portal Geostatystyczny GUS, czy Informatyczny System Osłony Kraju. 

Jak działa aplikacja?

Zglos24.pl to narzędzie wspierające władze samorządowe w rozwiązywaniu problemów dzięki łatwej i szybkiej komunikacji w sprawach ważnych. System umożliwia zgłaszanie zdarzeń i problemów online. Lokalizacja zostaje automatycznie określona, zarówno jak przypisanie sprawy do odpowiedniej instytucji. Odbywa się to za pomocą przeglądarki lub aplikacji dostępnej na Android oraz iOS. Następnie opisane zgłoszenie jest odbierane przez odpowiednie służby, co umożliwia sprawną interwencję. Zgłaszający jest powiadamiany na bieżąco o statusie sprawy.

Jakie sprawy można zgłaszać?

Portal Zglos24.pl ma nieograniczony zakres zgłoszeń. Oto najpopularniejsze sprawy: posadźmy drzewo, uszkodzona droga, wypalanie traw, czy zanieczyszczenie powietrza. Więcej informacji znajduje się na stronie https://zglos24.pl/

Zgłos24.pl – korzyści dla samorządów

Aplikacja ma na celu budowanie relacji między samorządem a mieszkańcami. Dzięki Zglos24.pl instytucja pozyska informacje o zdarzeniach, które wymagają interwencji samorządu i są rzeczywistym problemem dla mieszkańców oraz stworzy model partycypacyjny – mieszkańcy angażują się w wskazywanie zjawisk wymagających działania samorządu. Ponadto platforma umożliwia tworzenie dokumentacji procesowania danego zgłoszenia, a także zapewnia transparentność działań poszczególnych jednostek samorządu.

O cenie abonamentu decyduje kolejność zgłoszeń. Dla pierwszych klientów abonament w cenie 1 zł rocznie. Zachęcamy do kontaktu na stronie https://zglos24.pl/kontakt/

Artykuł sponsorowany