Kolejna edycja Smart City Expo Poland

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2020 roku odbędzie się II edycja targów nowoczesnych technologii miejskich Smart City Expo Poland.

Już pierwsza edycja targów w czerwcu 2019 roku wzbudziła olbrzymie zainteresowanie zarówno wystawców jak i zwiedzających. W targach oraz towarzyszącej im konferencji wzięli udział najwięksi producenci technologii i dostawcy usług ze wszystkich branż działających w sektorze Smart City. Byli to m.in. Asseco Data Systems S.A., Mastercard, T-Mobile, Deloitte Polska, Signify, Schreder Polska, Melex, ROSA, Polskie e-Płatności i wielu innych.

Organizatorzy zapewniają, iż minimalna liczba wystawców na 2020 rok to 80 skrupulatnie dobranych firm, a w konferencji weźmie udział około 30 prelegentów.

Podejmowane są, także liczne działania aby zwiększyć jeszcze bardziej liczbę profesjonalnych odwiedzających targi. Służyć ma temu m.in. współpraca z wieloma Patronami i Partnerami wydarzenia. Już na pół roku przed targami Patronami Honorowymi wydarzenia zostali m.in.: Ministerstwo Energii, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich, Prezydenci polskich miast. Organizator zapowiada, także dalszą współpracę z firmą Deloitte Polska przy organizacji konferencji tematycznej.

Tegoroczną nowością będzie I edycji targów partnerskich Smart Building Expo odbywających się w tym samym terminie, których patronem medialnym jest magazyn Bulider. Jak wyjaśnia dyrektor targów Piotr Łyżeń:

„Wielu osobom tematyka Smart City nadal kojarzy się z inwestycjami samorządowymi, dlatego właśnie postanowiliśmy niejako uzupełnić naszą ofertę aby jej odbiór zarówno przez wystawców jak i odwiedzających był czytelny. Tak właśnie narodził się pomysł zorganizowania w dacie targów Smart City Expo Poland drugiego wydarzenia targowego dedykowanego stricte inwestorom komercyjnym Smart Building Expo. Tego typu synergia dwóch wydarzeń targowych pozwoli nam objąć pełen zakres „smart” technologii przeznaczonych dla miast. Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów i dostawców rozwiązań mających zastosowanie w nowoczesnym budownictwie: od innowacyjnych materiałów budowlanych, poprzez systemy zarządzania, automatykę, sieci telekomunikacyjne a na systemach parkingowych skończywszy.”

Odwiedzającymi targi Smart City Expo Poland będą podobnie jak w 2019 roku decydenci, bezpośrednio odpowiedzialni za inwestycje w miastach: Prezydenci i Burmistrzowie miast, kierownicy wydziałów inwestycyjnych, przedstawiciele kadry zarządzającej spółkami komunalnymi, urbaniści. Oferta Smart Building Expo adresowana jest z kolei do architektów, inwestorów, deweloperów i projektantów różnych branż.

Podobnie jak podczas I edycji, także w 2020 roku wstęp na targi będzie bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora: https://www.smartcityexpo.pl/rejestracja

Targi odbywają się pod patronatem smartcity-expert.eu