UWAGA! KONKURS ZAWIESZONY!

Z uwagi na sytuację w samorządach związaną z walką i z samym koronawirusem oraz jego już widocznymi skutkami zawieszam obecną edycję konkursu na rozwiązanie roku czytelników smartcity-expert.eu – blog o miastach prawdziwie inteligentnych do odwołania. O ponownym uruchomieniu zgłoszeń konkursowych będę informował. Mam nadzieję, że będzie to niedługo…

Rozwiązanie roku 2019 czytelników bloga Smart City Expert

Z lekkim opóźnieniem w stosunku do zeszłerocznej edycji konkursu, ale tradycji staje się zadość. Czas rozpocząć konkurs na „Rozwiązanie roku 2019 czytelników bloga Smart City Expert”! Podobnie jak w zeszłym roku chciałbym, abyśmy wyróżnili najlepsze rozwiązania smart city wdrożone w polskich miastach w 2019 roku.

Przypomnę tylko, że w zeszłym roku nagrodę „Rozwiązania roku czytelników bloga Smart City Expert” zdobył model 3D miasta Poznania. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj w obszernym case study, które ukazało się jako nagroda 😉

W tym roku wręczenie nagrody będzie miało miejsce 22.04.2020 w Centrum Nauki Kopernik podczas II Kongresu Technologii Miejskich. Kongres jest organizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

ZASADY

W pierwszym etapie plebiscytu proszę Was o nominacje. Jeżeli znacie rozwiązanie smart city wdrożone lub ulepszone polskim mieście w 2019 roku, które Waszym zdaniem zasłużyło na wyróżnienie to wypełnijcie formularz poniżej lub napiszcie o nim w komentarzu na Facebooku / Linkedin. Zgłoszone projekty mogą być bardzo różne infrastrukturalne, społeczne, informatyczne, edukacyjne…

Bardzo ważne jest, żeby zgłoszenie zawierało najważniejsze informacje o projekcie:

  • Nazwa
  • Miasto, w którym wdrożono rozwiązanie
  • Urząd / instytucja odpowiedzialna za wdrożenie
  • Koszt (opcjonalnie)
  • Dziedzina Smart City (Smart Living, Smart People, Smart Environment, Smart Economy, Smart Mobility, Smart Governance albo po #PoProstuSmartCity /jak nie wiadomo jak dopasować 😉/)
  • Opis rozwiązania (Na czym polega rozwiązanie? Jakie korzyści przynosi miastu i mieszkańcom? Dlaczego warto je nagrodzić? Linki do stron projektu, grafik, inforgrafik, wizualizacji itp.) UWAGA opis musi mieć MINIMUM 1000 znaków)

Termin zgłoszeń upływa 16.03.2020   31.03.2020 o godzinie 23.59 KONKURS ZAWIESZONY

Następnie na blogu smartcity-expert.eu odbędzie się głosowanie online na nominacje. Głosowanie trwać będzie 14 dni czyli do końca marca. W tym roku w głosowaniu internetowym będzie można zdobyć 70% punktów. Pozostałe 30% punktów to głosowanie Rady Programowej Kongresu Technologii Miejskiej, w skład której wchodzą samorządowcy, eksperci ale również przedstawiciele organizacji pozarządowych.

 NAGRODA

Rozwiązanie Smart City, które uzyska największą liczbę głosów zostanie nagrodzone przygotowaniem obszernego Case Study, które zostanie opublikowane na blogu. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas znakomitego wydarzenia – II Kongresu Technologii Miejskich – podczas sesji plenarnej. Mam nadzieję, że pozwoli to na szerzenie dobrych praktyk i inne miasta będą się inspirować.

ZGŁOŚ NOMINACJĘ: