13 – 14 marca 2018 r. w warszawskim hotelu Westin odbędzie się VII edycja Smart City Forum. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, które jest w całości poświęcone funkcjonowaniu i rozwojowi miast inteligentnych.

Smart City Forum to okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś nowego i zderzyć swoje własne wyobrażenia z rzeczywistością – z tym, czego chce rynek oraz wynieść coś interesującego. Konferencja gromadzi wielu fachowców z różnych firm i branż — są oni dla mnie ogromną inspiracją. – Dariusz Kacprzyk, Prezes, MCX Pro

Platforma dialogu i współpracy biznesu z administracją centralną i lokalną, jaką jest Smart City Forum, pozwala na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń w zakresie inteligentnych miast, dotyczącą ich rozwoju w Polsce i na świecie. Merytoryczna strona Wydarzenia nadzorowana jest przez Radę Programową pod przewodnictwem Mariusza Gaca, Wiceprezesa Zarządu Orange Polska oraz Macieja Bluja, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia, będących gwarantem skutecznej i owocnej debaty w zakresie modeli realizacji inwestycji, możliwości ich finansowania czy wykorzystania dostępnych technologii.

Podczas dwóch dni konferencji poruszone zostaną tematy związane z koncepcjami miasta ekologicznego, wizją Smart City w przyszłości czy innowacyjnymi narzędziami do komunikacji z mieszkańcami. Podkreślony zostanie również, szczególnie mi bliski, temat strategii miast inteligentnych. Ponadto tegorocznej edycji po raz pierwszy towarzyszyć będzie innowacyjna formuła okrągłych stołów, tzw. Roundtables – umożliwia ona interakcję między uczestnikami, pozwala wymienić myśli i doświadczenia oraz nawiązać nowe kontakty.  Zapowiada się więc niezwykle owocna debata o wyzwaniach stojących przed niemal wszystkimi dziedzinami: od transportu i IT przez ekologię, energetykę, budownictwo aż po medycynę oraz komunikację międzyludzką. W trakcie spotkania specjaliści dyskutują o najefektywniejszych modelach realizacji określonych inwestycji. Odpowiadają także na pytania dotyczące źródeł pozyskiwania środków finansowych na wcielenie w życie interesujących pomysłów.

Podczas VII edycji Smart City Forum będę miał przyjemność moderować debatę na temat innowacyjnych rozwiązań usprawniających komunikację z mieszkańcami. Podczas niej będzie dyskutować między innymi o komunikacji online, e-urzędzie, e-usługach ale również o głównym celu miast inteligentnych jakim jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Nie zapomnimy również o otwartych danych. Zapraszam!

Smart City Forum to obowiązkowy punkt na mapie polskich konferencji dla wszystkich, którzy już dziś chcą brać udział w debacie związanej z przyszłością swoich miast i czynnie wpływać na ich rozwój.

Podczas konferencji odbędzie się również wręczenie nagród w konkursie Smart City w następujących kategoriach:

  • Człowiek Roku
  • Inteligentne rozwiązanie – Smart City Solution
  • Smart City do 100 tys. mieszkańców
  • Smart City od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców
  • Smart City powyżej 500 tys. mieszkańców

Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lutego i są przyjmowane tutaj.

Zapraszam do zapoznania się z fotorelacją i wideorelacją z poprzedniej edycji:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6GE5PgwpP70" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>