Kilkukrotnie miałem już okazję uczestniczyć i wspierać hackathony w tematyce smart city (m.in. w Płocku, Kielcach, Wałbrzychu czy Nysie). Czas na kolejne tego typu wydarzenie. Tym razem skoncentrowane na wykorzystaniu danych przestrzennych! Tak zdecydowanie to lubię 😉 !!! Mówię o #MapIT Mapping Hackathon (http://www.map-it.com.pl/), które odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Krakowie, dedykowane jest min. osobom zaangażowanym w tematykę związaną z kształtowaniem przestrzeni, które chciałyby wykorzystać dane przestrzenne i swoje pomysły aby rozwiązać problemy współczesnych miast. Uczestnicy aplikacjami odpowiedzą na pytanie „Jak odzyskać przestrzeń”? Codzienne utrudnienia będące wynikiem wielu błędów popełnionych w kształtowaniu przestrzeni, stają się coraz bardziej uciążliwe dla osób korzystających z infrastruktury miejskiej.

Organizatorzy hackathonu proponują zespołom biorącym udział w wydarzeniu pięć tematów powiązanych z planowaniem przestrzeni miejskiej jak:

  • Environment,
  • Smart Mobility Transportation and Logistics,
  • Social Responsibility,
  • Smart Cities,
  • Sports & Tourism.  

Zespoły, które zgłoszą się do udziału w konkursie mogą mieć charakter interdyscyplinarny, dzięki czemu zarówno programista jak i specjalista z zakresu kształtowania przestrzeni wykażą się umiejętnościami i pomysłami w jednej drużynie. Przed rozpoczęciem prac projektowych odbędą się warsztaty z używania API  poprowadzone przez pracowników HERE. Zadaniem drużyn będzie opracowanie demo rozwiązania z wykorzystaniem platformy mapowej HERE.

Platforma mapowa HERE ma zastosowanie w rozwiązaniach usprawniających zarządzanie przestrzenią za sprawą takich funkcjonalności jak planowanie tras, traffic, wizualizacja czasu i odległości od/do wskazanego punktu w formie izolinii oraz wiele innych. Zainteresowanych platformą zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją (https://developer.here.com/documentation) w której znajduje się opis funkcjonalności, podręcznik użytkownika, przykłady zastosowania. Platformę można przetestować w bezpłatnej wersji Freemium (https://developer.here.com/authenticationpage). Dostęp do rozwiązania możliwy jest również z poziomu ArcGIS.

Rejestracja na #MapIT Mapping Hackathon trwa do 10 listopada

Blog smartcity-expert.eu jest partnerem medialnym hackathonu, a ja będę służył radą uczestnikom hackathonu jako mentor. Do zobaczenia w Krakowie!