Dziś rusza kolejna edycja kampanii informacyjne „Smart City – ekosystem korzyści”, której partnerem jest blog www.smartcity-expert.eu. Kampania ma swoją odsłonę w prasie – jako specjalny dodatek tematyczny do dzisiejszej Gazety Wyborczej – i internecie, na portalu www.smartcity.warsawpress.com.

Nie ma miasta inteligentnego, które by nie było bezpieczne. Z pozoru oczywistość, jednak zdarza nam się o niej zapominać w dobie poprawiających się statystyk przestępstw w przestrzeni publicznej. Niemniej slogan ten przewija się w kontekście smart city nieustannie. Eksperci wskazują, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest punktem wyjścia do wdrożenia koncepcji inteligentnego miasta.

Nie chodzi tu tylko o to, żeby czuć się swobodnie spacerując po zmroku, lecz aby nasze otoczenie było przyjazne, nowoczesne i czyste. Tylko takie miasto będzie przyciągać nowych mieszkańców i rozwijać się w sposób zrównoważony. W imieniu całego naszego grona eksperckiego apelujemy więc do naszych lokalnych władz:

Dbajcie o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, ale też nie ustawajcie w unowocześnianiu otoczenia, w którym na co dzień funkcjonujemy, gdyż tylko dzięki temu będziemy stale się rozwijać!

Miałem przyjemność wypowiedzieć się w kilku słowach na temat rozwoju koncepcji Smart City. Cała wypowiedź dostępna jest tutaj

Partnerem merytorycznym są Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego i Instytut Studiów Wschodnich. Partnerami kampanii zostały firmy Axis Communications, Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej i Sprint S.A., a Partnerami medialnymi portale Interia.pl, smartcityblog.pl oraz smartcity-expert.eu.

Zwieńczeniem kampanii będą kongresy i targi z udziałem licznych fachowców reprezentujących polskie firmy i władze – XXVII Konferencja Energetyczna EuroPOWER (4-5 kwietnia w Warszawie), Targi EXPOPOWER (23-26 kwietnia w Poznaniu), IV Europejski Kongres Samorządów (26-27 kwietnia w Krakowie) oraz Konferencja Smart City – założenia i perspektywy (w czerwcu w Warszawie).