Axis Communications wraz z partnerami zapraszają na wydarzenie Axis Talk 2020 – pierwszą w pełni digitalową, całodniową konferencję na temat rozwiązań sieciowych systemów dozoru. Wirtualne spotkanie odbędzie się 25 czerwca br. Na uczestników czekają liczne sesje dotyczące m.in. trendów technologicznych rynku security oraz smart city.

 Wywiad z Bogumiłem Szymankiem z Axis Communications 

W jaki sposób technologie wspierają dzisiaj rozwój smart city?

 Smart city to miasto bezpieczne i przyjazne mieszkańcom – technologie pomagając w jego zrównoważonym rozwoju w tym kierunku. Przede wszystkim dostarczają informacji na temat bieżących wydarzeń, tj. zagęszczenia czy zakłóceń ruchu, czystości powietrza i wody, poziomu wód lub zagrożeń bezpieczeństwa. Te technologie są swoistymi „zmysłami miasta”. Pozwalają optymalnie zarządzać usługami kluczowymi dla mieszkańców, np. odpadami komunalnymi, parkingami czy budynkami. Dodatkowo, odciążają człowieka, umożliwiając automatyzację części powtarzalnych procesów. Wspierając przepływ informacji pomiędzy instytucjami i służbami, usprawniają wspólną pracę we wspólnym organizmie miejskim. Tym samym, realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców. 

Na co zatem warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o budowie bądź rozbudowie inteligentnego systemu wizyjnego w smart city?

Warto patrzeć długoterminowo i wybierać rozwiązania o potwierdzonej jakości w długim terminie. Systemy, np. miejskiego monitoringu, powinny być sprawne i optymalizować koszty. Dlatego ważne by stawiać na technologie firm o stabilnej pozycji rynkowej i wysokich standardach etyki biznesu, które biorą odpowiedzialność także za zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo. Obecnie bardzo istotny jest także wybór rozwiązań, które można zintegrować z już istniejącymi systemami. Pozwoli to na ich elastyczną rozbudowę w przyszłości, bez ograniczania się do zaledwie jednego dostawcy. Bardzo ważne jest także wspomniane już cyberbezpieczeństwo – należy wybierać technologie, które zapewniają wysoki poziom zabezpieczeń. Szczególnie w dobie, gdy coraz więcej danych przetwarzanych jest bezpośrednio w urządzeniach (on the edge). Takie rozwiązania pozwalają zredukować obciążenie sieci i podnosić sprawność całego systemu. Na koniec, warto także przetestować każde urządzenie – pozwoli to na wybór optymalnego rozwiązania, zarówno pod kątem estetyki, wydajności, jak i kosztów. Może się okazać, że całkowite koszty posiadania (TCO) nieco droższych systemów są realnie niższe, ponieważ ich jakość pozwala zredukować koszty użytkowania, utrzymania i modernizacji w trakcie eksploatacji.

O jakich trendach w kontekście rozwoju smart city będziemy mogli posłuchać podczas nadchodzącego wydarzenia Axis Talk?

Wraz z naszymi partnerami poruszymy wiele tematów związanych z optymalizacją systemów wizyjnych, w tym wspomniany już model TCO, zrównoważony rozwój, IoT, cyberbezpieczeństwo, AI czy Deep Learning. Ponadto, pokażemy jak stworzyć model współdzielonego systemu kamer publicznych i prywatnych, który pozwala miastu stać się naprawdę „smart”. Skupimy się przede wszystkim na tym, jak za sprawą technologii stworzyć dobre miejsce do życia. Serdecznie zapraszam na pierwszą bezpłatną digitalową konferencję o systemach wizyjnych – Axis Talk – już 25 czerwca o godzinie 10:00.

AXIS TALK

Inicjatywa Axis Talk to pierwsze digitalowe spotkanie branży ochrony przeznaczone zarówno dla przedstawicieli firm security, jak i innych sektorów, których właściciele chcieliby wdrożyć lub unowocześnić systemy dozoru w swoich przedsiębiorstwach. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Martin Gren, współzałożyciel Axis Communications, a także Peter Rietz, dyrektor produktu i CTO w Axis.

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie dozoru wizyjnego, a także posłuchać o prognozowanych kierunkach rozwoju technologii monitoringu wizyjnego, takich jak IoT, AI czy IP Audio. Zainteresowani tematyką smart city będą mogli również wziąć udział w panelu dotyczącym wizji rozwoju miast i otrzymać wskazówki, jak skutecznie budować systemy inteligentnego miasta w możliwej do zarządzania skali.

 – Axis Talk to platforma wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między ekspertami branży security. Zaprezentujemy wraz z partnerami otwarte, łatwo integrowalne technologie dające nowe możliwości, także w obszarze zarządzania dostępną już infrastrukturą monitoringu. Wskażemy też jak ważną rolę pełni dozór wizyjny i jakie rozwiązania mogą odpowiadać na rosnące potrzeby związane z bezpieczeństwem, zarówno w miastach, przestrzeniach publicznych, jak i na terenie prywatnych przedsiębiorstw, np. zakładów produkcyjnych czy sklepów – podkreśla Martin Gren z Axis Communications.

Konferencja rozpocznie się o 25 czerwca o godzinie 10:00 i zakończy o godzinie 16:00. Partnerami wydarzenia są: 2N, Advanced Protection Systems, Elecom, FF Group, Genetec, Milestone, RCS Engineering, Securitas i squareTec.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie. 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY PRZEZ FIRMĘ AXIS COMMUNICATIONS