… właściwie praca dopiero wtedy się zaczyna.

Weekend 27-28 października spędziłem bardzo kreatywnie. Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych dla uczestników miejskich hackathonów w ramach inicjatywy Freedom firmy Smart Factor. Jest to kolejny etap przekształcania zespołów zawiązanych na hackathony (często spontanicznie) w start-upy lub profesjonalne zespoły tworzące innowacyjne rozwiązania. Już od lipca wybrani uczestnicy maratonów programistycznych są objęci programem akceleracji.

80 najlepszych uczestników miejskich hackathonów z Płocka, Kielc i Tychów wzięło udział w warsztatach podczas, których doskonalili swoją wiedzę i umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów.

Warsztaty

Przez dwa dni odbyło się 6 sesji warsztatowych:

  • Teamwork (Andrzej Kruczyński, były oficer GROM, Instytut Bezpieczeństwa Społecznego)
  • Budowa marki własnej (Wit Dziki)
  • Prawo autorskie (Łukasz Pęczkowski, Marcin Wąsik)
  • Radzenie sobie ze stresem (Kamila Karpińska, Streso-terapia.pl)
  • Innowacyjność (Rafał Dalewski, Politechnika Warszawska)
  • Przyszłość IT – sztuczna inteligencja i blockchain (Rad Dembkowski)

Wieczorem uczestnicy korzystali z mentoringu ekspertów podczas sesji Round Tables:

  1. Sztuczna Inteligencja I Architektura Aplikacji – Michał Kołodziejski, Rad Dembkowski
  2. Smart City – Szymon Ciupa, Paweł Pastuszak
  3. Front-End – Paweł Zdralewicz, Paweł Mężeński, Michał Pawłowski
  4. Back-End – Szymon Groth, Jędrzej Ostrowski
  5. Ux I Marketing – Magdalena Bauer
  6. Prawo I Technologie – Łukasz Pęczkowski, Marcin Wąsik
  7. Walidacja Biznesowa I Mvp – Krzysztof Czajkowski
  8. Pr – Wit Dziki

Zdjęcia poniżej: TSC Foto

Duch walki i współpraca w grupie budowana była także w trakcie sesji paintball, a w kuluarach uczestnicy prowadzili dyskusje z zaproszonymi gośćmi. Dziękujemy: Adam Sobczak – Inplus, Mateusz Chachulski – Cenatorium,  Wojciech Szatkowski – Expo Factor, Piotr Suchorski – Here, Aleksandra Rogala – Puls Biznesu, Anna Mielczarek – Urząd Miasta Częstochowa, Anna Dwurnik, Agnieszka Michta – Idea Kielce, Tomasz Romańczuk i Paweł Pastuszak – Energy Factor, Marcin Trojanowicz – T-Mobile.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i mentorom za niezwykle inspirujący czas!

O projekcie Freedom

Projekt #Freedom to inicjatywa firmy Smart Factor, którą można zaklasyfikować jako Startup as a Service – kuźnia nowych start-upów, która z jednej strony angażuje uczniów i studentów z lokalnych szkół, a z drugiej oferuje dużym, działającym już na rynku spółkom opracowanie nowatorskich, innowacyjnych produktów.

Celem projekt Freedom jest tworzenie start -upów, które mogą wejść na rynek ze świeżym pomysłem na produkt, albo zespołów młodych wizjonerów, w których może zainwestować duża spółka, oferując im pracę w mieście, z którego pochodzą, na przykład tworząc tam oddział. Formuła, jaką proponuje Freedom, to nadal nowość na polskim rynku. Clou tego podejścia to zaangażowanie w łowienie talentów i tworzenie zespołów, które albo będą gotowe dołączyć do jakiejś firmy, albo uruchomić własny podmiot.